Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Dlaczego edukacja językowa najmłodszych jest tak ważna? W jakiej sytuacji dziecko najbardziej przyswaja język obcy? Kiedy warto zacząć je nauczać?

Ze względu na program edukacyjny w Polsce, dzieci uczą się języków jak udają się do szkoły podstawowej, jednakowoż wielu rodziców zapobiegawczo wysyła swoje maluchy we wcześniejszym czasie na lekcje angielskiego. Już w okresie przedszkolnym.


prawnik na sali sądowej


To bardzo dobry wiek na naukę obcych języków, ponieważ im młodsze dziecko, tym bardziej bezproblemowo jest mu przyswoić dodatkowy język.


Nauka we wczesnych latach to wykształcenie najlepszego akcentu. Dzieci, jakie obcują z językami obcymi od wczesnych lat mają szansę zaznajomić się z całym spektrum różnych akcentów, przez co ich własny nie jest dziwaczny i dość sztywny. Kreuje to konkretną elastyczność językową, która wynika z bardziej znacznej wrażliwości słuchowej. Pewne badania wskazują, iż w miarę upływu lat coraz trudniej nauczyć się języka obcego z dobrym akcentem. Dodatkowo, najmłodsi uwielbiają uczenie się, i nie jest ważne o czym mówimy. Z większą lub mniejszą aktywnością robią nowe czynności i rewelacyjnie się przy tym bawią.


Dzieci mają możliwość ekspozycji na język obcy z wielu różnorodnych źródeł, jak rodzice, rodzina czy nauczyciele. Jak jeszcze rodzice i nauczyciele współpracują ze sobą w kwestii nauki języka obcego u dziecka, to wtedy dzieci mogą zyskać najlepsze realne warunki do rozwoju. U najmłodszych dzieci nie ma również kłopotu, jaki ma miejsce u dorosłych i młodzieży, więc motywacja jest większa, więc i efekty nauki są lepsze. Nie oznacza to jednakże, że jak mamy starsze dziecko, które nie zna języka, to nie warto je zacząć uczyć. Nauka jest odpowiednia w każdym okresie życia. Niezwykle interesująca jest teoria Malcolma Gladwella, iż przeciętny człowiek potrzebuje dziesięciu tysięcy godzin, żeby być w stanie wykonywać mistrzowsko jakieś zadanie.


Ta liczba wydaje się naprawdę wielka, ale rozłożona na kilka lat nie prezentuje się już tak źle.


Inne artykuły

Skuteczne czytanie w języku angielskim – praktyczne porady

nauka czytania
Istnieje dużo sposobów, dzięki którym możemy zwiększyć efektywność naszego czytania w języku angielskim. Niżej odkryjecie najciekawsze z nich.


Miej zawsze przy sobie słownik polsko-angielski.


Oczywiście, by dobrze opanować język obcy potrzeba samozaparcia, konsekwencji, lecz również dobrej szkoły językowej, a jak angielski dla dzieci Pruszków Pi-School jest świetnym do tego miejscem, bo znajduje się tam wiele profesjonalnych szkół językowych, które nastawione są na edukację dzieci. Najlepiej więc o tym pomyśleć i zaplanować edukację jak najbardziej pomysłowo.

Istotnie pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to poza tym zobacz treść na stronie (https://www.psychologslask.com.pl/seksuolog.html), którą odnajdziesz w podobnym serwisie.

To przyniesie rezultaty.
09-07-2019