Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Wspaniała zabawa z rówieśnikami

Kiedy lato się zaczyna pojawia się więcej opcji, ale i zagrożeń dla naszych dzieci. Właściwie to o każdym czasie w roku można to powiedzieć, niemniej to latem właśnie, gdy można bawić się właściwie w każdym miejscu zastawia się pułapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka może zrobić mu krzywdę, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą spowodować w groźny uraz.

Zabawki, zabawa
A co dopiero powiemy na taki jeździk dla dzieci lub jeszcze lepiej motor i skuter dla dzieci? Niesamowicie ciekawa rzecz, jeśli byłbym dzieckiem sam bym chętnie wskoczył na to i się oddalił, więc nie dziwmy się, że nasze dzieciątka też tego pragną. To niezwykła rozrywka, przede wszystkim dla chłopców, którzy interesują się motoryzacją i ogólnie wszystkim co ma silnik (nawet kombajny, traktory, ciężarówki). Z tego też względu szczególnie pożądaną zabawką, którą będą chcieli się szczególnie bawić są samochody dla dzieci (spraw dziecku najlepszy prezent na świecie: dziecięce rowerki).

Nie powinniśmy im oczywiście tego zabraniać, powinniśmy raczej zachęcać naszego szkraba do bardzo intensywnej zabawy, gdyż przecież lata dziecięce, to wspaniały okres, który już nie powtórzy się więcej. Ale wszystko z rozwagą. Przez cały czas musimy pilnować naszego dziecka, dajmy mu oczywiście należną swobodę, lecz jeśli zaczyna bawić się czymś nowym, przykładowo, rzeczami wymienionymi wyżej to pamiętajmy, iż trzeba go w pierwszych próbach wziąć pod swoje skrzydła, pomóc, doradzić, i podpowiedzieć kilka kwestii, które – miejmy nadzieję – weźmie sobie do serca.

Weźmy też pod uwagę, że my też kiedyś byliśmy dziećmi i teraz wiemy, jak bardzo ważna jest zabawa (każdy facet lubi pojazdy: samochody dla dzieci). W dorosłym życiu nie doświadczymy już tego, a często osoby, które – wspominając kolokwialnie – nie wyszalały się w dzieciństwie robią to w dorosłym życiu. To nie jest dobre. Najlepiej, żeby w dzieciństwie był czas na zabawę, ale z naszymi wskazówkami, zabawa przez edukację, która z jednej strony bawi, z drugiej uczy. Dyscyplina jest potrzebna, ale nie ingerujmy chorobliwie, bo dziecko będzie się wszystkiego bało. Pokażmy mu, że świat jest dobry, ciekawy, ale także niebezpieczny, więc warto zachować uwagę i rozsądek.


Inne artykuły

Jakie klocki wybrać dla własnego malucha?

Figurka z klocków
Każdy wie, że jeśli chodzi o telewizję czy laptopa to w świecie każdego człowieka i tego dużego jak i małego jest jej pod dostatkiem. Tak, więc staramy się, by bawić się inaczej niż grając w gry czy gapiąc się w filmy. Najfajniejszą formą nauki dla malucha jest zabawa.
05-06-2018