Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

W jaki sposób zorganizować przedstawienie dla najmłodszych? O jakiego rodzaju elementach należy wiedzieć?

Działalność teatralna jest niezbędna, gdy mówimy o pracy z dziećmi. I nie ma znaczenia, o jakiej grupie wiekowej jest mowa. Po prostu jest to nieodłączny element tego rodzaju pracy. Tak więc, czy to przedszkole, szkoła, a może też prywatny ośrodek, trzeba się przygotować na taką działalność. Nie powinniśmy się jednocześnie obawiać, że nie damy rady, gdyż nie potrzeba talentu, aby coś takiego zorganizować. Ważne są chęci oraz znajomość kilku ważnych rzeczy. O nich będzie właśnie ten tekst.


Organizować spektakle dla dzieci może praktycznie każdy z nas, należy jednakże przede wszystkim pamiętać o dobrym scenariuszu. U nich są super propozycje odwiedź stronę. Jakimi cechami charakteryzuje się dobry scenariusz? Jest ich z pewnością parę, osoby, jakie je znają uważają, iż opracowanie właściwego scenariusza nie jest zadaniem skomplikowanym. Podstawowa rzecz to, aby scenariusz był dopasowany do wielu małych aktorów. Ten wymóg jest istotny pod różnymi względami, gdyż odnosi się nie jedynie do fabuły oraz piosenek, lecz także do języka. Pamiętanie o takiej wytycznej na pewno ułatwi pracę przyczyniają się do tego, iż dzieci zaangażują się w przygotowania z ogromnym entuzjazmem.
Spektakle dla wszystkich dzieci - 

Z tego samego powodu dobrze przywiązywać uwagę do tego, aby w [TAG=przedstawienie
było jak najwięcej postaci, najlepiej jest, gdy na scenie może wystąpić nie parę osób, ale cała grupa. To sprawia, iż występy mają jeszcze jedną funkcję, ponieważ budują jedność wśród dzieci dają im szansę na przeżycie wspólnej przygody. Nie bez znaczenia pozostaje także treść scenariusza, jak w związku z tym istnieje taka możliwość, trzeba zadbać o to, aby niosła za sobą jakieś wartości. Przedstawienie przede wszystkim powinno zachęcać do głębszych refleksji, choć wcale nie oznacza to, że nie może być śmieszne, to powoduje, iż dzieci mają większą frajdę, gdy angażują się w przygotowania.


Scenariusz musi być też stworzony w taki sposób, aby można go było adaptować do warunków, którymi w tej chwili dysponuje osoba organizująca spektakl. Nie zawsze niestety możemy mieć do dyspozycji ogromną salę czy imponujące nagłośnienie, nie może to być przeszkoda, której nie możemy pokonać. Trzeba tu wykazać się pomysłowością. Czasem dzieci wpadają na doskonałe, kreatywne pomysły. Warto w tym przypadku pozostawić tutaj pole do popisu dla nich. Nigdy nie wiadomo co z tego pozytywnego wyniknie.
29-03-2019