Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak wybrać odpowiednią domenę?

Liczba odsłon naszej witryny w siei często jest zależne w istotnym stopniu też od jej adresu. Kiedy będzie łatwy do zapamiętania, powiązany z branżą w której funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieli duże szanse, że ewentualny klient ją zapamięta, nawet jeśli nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji przy wyborze domen - np. możemy wybrać darmowe domeny internetowe, lub kupić domeny z wybraną przez nas końcówką.

często przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, dlatego, że nazwy firm najczęściej są unikatowe. naturalnie żeby zarejestrować tę domenę należy tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać zakupu. Często zdarza się, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni robią to samodzielnie. Jeżeli jednak nie wiemy co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko działa, dobrze jest zlecić założenie i projekt witryny internetowej firmie, która się w tego typu usługach specjalizuje.

Inne artykuły

Artykuły reklamowe dla każdej firmy

Teczki ofertowe
Na każdym kroku ostatnio widzimy reklamy. Widać je wszędzie i w różnej formie. Od ogromnych billboardów na ulicach, poprzez plakaty, całe strony w gazetach, pendrive’y czy inne gadżety Jeżeli prowadzimy firmę, która trudni się sprzedażą czegoś – produktów czy usług – to bez znaczenia, najistotniejszym nośnikiem reklamy będą teczki ofertowe.


Firma ta prawdopodobni zaleci nam uruchomienie serwisu internetowego na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres internetowy zawierający słowa potocznie używane w języku. Przykładem domeny generycznej jest na przykład albo Takiego typu adres zwykle zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. takie domeny czasem osiągają zawrotne ceny, można się o tym przekonać, gdy popatrzymy na aukcje (zobacz system zakupowy) domen. Stają się tak drogie, ponieważ bazują na najprostszych skojarzeniach. jeśli chcemy znaleźć nowy akumulator do auta niejako od razu do głowy wpada nam, by wpisać adres

domeny to podstawa w sieci web
Jeśli chcemy mieć witrynę internetową pod tego rodzaju adresem, a domena jest już wykupiona, dobrze jest skontaktować się z jej właścicielem - istnieje szansa, że będzie chciał ją sprzedać, szczególnie, jeżeli nie działa pod tym adresem żadna strona. Czasem trafiają się takie niepowtarzalne okazje. Przyda się wtedy informacja o domenie którą możemy odszukać na stronie firmy w której jest zarejestrowana. Nie jest to trudne, zwykle te informacje są ogólnodostępne.

Gdy chcemy mieć witrynę internetową właśnie na domenie generycznej, ale nie możemy się zdecydować która będzie dla nas najlepsza warto przejrzeć dostępne opcje. Gdy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło "tanie domeny generyczne sprzedaż" z łatwością znajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mieli możliwość by zdecydować się na coś w sam raz dla nas.
Treści źródłowe: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Dziennikarz: Kamil Kubicz
08-04-2019