Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Edukacyjne malowanki dla najmłodszych

Kolorowanki online nie od dziś są lubianą formą zabawy. Całe mnóstwo rodziców jednak zadaje pytanie czy ta forma zabawy jest dla ich dzieci właściwa, czy wspomaga ich prawidłowy rozwój i wspiera naturalne metody nauki dzieci.

Kolorowanki a edukacja
Kredki, przybory szkolne
Malowanki dla dzieci to nie tylko świetna zabawa i wzorowy pomysł na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem w pochmurne dni. Badania pokazały, że dziecko kolorując rozwija swoją wyobraźnię i zdolność twórczego rozumowania. Rysowanie to bardzo dobre wsparcie w nauce pisania liter, bowiem rozwija grafomotorykę rączki dziecka. Po za tym dzieci malując poznają kolory, uczą się nazywać różnorodne obiekty, części ze przyrody i zjawiska natury.

Inne artykuły

Baw"Relaksuj się przy grach planszowych

Gra planszowa - Warhammer
W dobie triumfu Internetu gry planszowe odeszły nieco do lamusa. Jeszcze kilkanaście lat temu wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Monopol. W dzisiejszych czasach rozgrywki przeniosły się do świata wirtualnego. I nie uczestniczą w nich już całe rodziny. A szkoda. Gry planszowe bowiem bardzo dobrze oddziałują na rozwój naszego umysłu. Dobrym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.


Kolorowanki do drukowania Teraz największym źródłem w szukaniu malowanek dla dzieci stał się Internet. W sieci można poszukać mnóstwo stron oferujących kolorowanki jesień do druku z ukochanymi postaciami dzieci z bajeczek i książek. Jak jednak pośród tak dużej ilości stron oferujących kolorowanki online, odszukać te cenne? Właściwy wybór malowanek dla dzieci może sprawić, że dziecko szybko pozna literki, nauczy się liczyć i pisać. Warto poszukać kreatywnych kolorowanek z otwartymi pytaniami. Dzięki takim otwartym pytaniom, dziecko zostaje współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już ma z wymyślaniem rzeczy nowych. Takie kreatywne kolorowanki dla maluchów w naturalny sposób dopasowują się poziomem trudności do poziomu wiedzy i umiejętności dzieci - przeniesiony tutaj. Na koniec zawsze należy porozmawiać z dzieckiem o tym, co przed chwilą narysowało. Dziecko uczy się wtedy nazywać swoje uczucia.


Ekologiczna kolorowanka ścienna
Bezpieczne malowanki online
Dzieci uwielbiają spędzać czas w sieci. Tutaj mają możliwość malowania i grania w różne gierki i darmowe gry dla dzieci . Mnóstwo rodziców zastanawia się czy to bezpieczne środowisko dla swoich pociech. Należy jednak pamiętać, że obecnie przestrzeń wirtualna stała się naturalnym środowiskiem ludzi, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje wiele możliwości rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych dzieci. Korzystając z serwisów dla dzieci, rodzice mają przeświadczenie, że ich dzieci czytają bezpieczne i edukacyjne treści.
Dziennikarz: G.S.
15-02-2019