Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii? O czym trzeba pamiętać, co jest najważniejsze?

Zrobienie Pierwszej Komunii Świętej jest istotną próbą dla wszystkich rodziców. Większość przeraża jednak bez wątpienia mnóstwo pracy, która ich czeka i nie mają nawet pojęcia, od czego zacząć. Należy zdobyć kilka rad dotyczących tego,w jaki sposób zaplanować wszystko, żeby o wszystkim pamiętać, żeby wszystko było właściwie zaplanowane.
pierwsza komunia
Wyprawianie Pierwszej Komunii Świętej powinno się rozpocząć już mnóstwo miesięcy wcześniej. Nie tylko z takiego powodu, aby ze wszystkim nadążyć, lecz też po to, żeby nasza pociecha poczuło ten czas oczekiwania, ważne, żeby czuło to pod kątem duchowym, do jednego z najistotniejszych dni w ciągu życia. Organizację Pierwszej Komunii Świętej najlepiej więc rozpocząć od nastawienia naszego dziecka do sakramentu. Powinno się pamiętać o próbach, nauczaniu modlitw, rozmawianiu o tym, jak powinna się odbywać spowiedź, a w tym samym czasie czym w ogóle jest Komunia i właściwie dlaczego ten moment świętowany jest tak uroczyście. Miejmy na względzie, by nastawienie duchowe dziecka nie zakończyło się na kilku rozmowach. Powinny bowiem zachodzić przez cały okres przygotowań do sakramentu.


Inne artykuły

Polecane zabawki dla najmłodszych

Nowe technologie wkradają się w wiele dziedzin życia. Można to obserwować także na przykładzie zabawek dla dzieci. Dawniej ze względów praktycznych dzieci musiały zadowalać się prostymi zabawkami, które jednak w pozytywny sposób stymulowały ich fantazję i kreatywność. W ostatnim czasie często słyszy się opinie, że obecnie produkowane zabawki nie rozwijają, gdyż dziecko wszystko ma podane w pewnym sensie „na tacy” i nie musi samodzielnie niczego wymyślać. Na szczęście również na dzień dzisiejszy oferowanych jest bardzo wiele artykułów zabawkowych, które tę kreatywność u dziecka pozwalają rozwijać.


album
Pozwólmy maluchowi mieć wątpliwości, zadawać pytania, to bowiem dobrze pogłębia wiedzę na temat wiary. Aby takie rozmowy nie były nudne i jałowe, można skorzystać z różnego rodzaju ciekawych pomocy, jak przykładowo z Biblii dla dzieci, w której mamy mnóstwo kolorowych obrazków. Niezwykle popularne są obecnie również rozmaitego rodzaju gry - planszowe , jak i komputerowe o tematyce religijnej.http://karitee.pl/ świece ręcznie robioneSą one do zdobycia tak naprawdę w każdej księgarni katolickiej. Gdy ważne rzeczy są już przygotowane, można zająć się wybieraniem stroju komunijnego i pokomunijnego (alba Komunijna). Nie zapomnijmy również bez wątpienia o odłożeniu pieniędzy na pozostałe dodatki komunijne (odkryj więcej), jak różaniec, książeczkę i pamiątki.

Może być tak, że nie będziemy w stanie, żeby sami uczesać dziecko. Może też być tak, że nie wystarczy nam na to czasu. Dlatego też przynajmniej miesiąc do przodu umówmy je na wizytę u fryzjera a także oczywiście rozeznajmy się w cenach. Powinno się również nie zapominać o zaproszeniach dla gości, tak wiec najlepiej miesiąc wcześniej zamówmy również odpowiednie zaproszenia.
12-11-2020