Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

W jaki sposób dobierać soczewki kontaktowe? Na co zwrócić uwagę? Jakie rodzaje soczewek mamy do wyboru?

Soczewki kontaktowe są coraz bardziej popularne i wybierane przez osoby mające wadę wzroku. Jeszcze do niedawna miały one tylko jeden wybór, to znaczy posiadanie okularów korekcyjnych. Na szczęście dzisiaj jest inaczej. Natomiast, popularność soczewek kontaktowych bierze się z najróżniejszych przyczyn. Jedną z nich jest bardzo szybki rozwój technologii produkcji, a co się z tym wiąże używanie coraz nowocześniejszych surowców, z jakich robione są soczewki.

badanie u okulisty
Kolejną przyczyną jest coraz lepsza oferta soczewek, dzięki jakim możemy skorygować właściwie każdą z wad wzroku. Przykładowo istnieją soczewki sferyczne, takie dla osób z wadą krótkowzroczności, dla osób mające astygmatyzm, najlepsze są air optix for astigmatism 3 szt oraz dla ludzi ze starczowzrocznością air optix for astigmatism 6 szt. W tym przypadku przypadku stosuje się soczewki multifokalne. Jak podjęliśmy decyzję o noszeniu soczewek kontaktowych, to bez wątpienia powinniśmy zajrzeć do specjalisty, jak okulista lub optometrysta, jaki zrobi badanie oraz dzięki swojej wiedzy dobierze idealne soczewki, jakie będą najlepiej do nas pasowały.

Jest pokaźny wybór soczewek, można z pewnością polecić Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. Podczas tego typu pipeta automatyczna specjalista w dokładny sposób zdefiniuje typ jak i wielkość wady, przy tym wykona badanie geometrii oka. Na pewno sprawdzi także, czy nie pojawiają się jakieś chorzenia oczu, jakie wykluczałyby możliwość używania soczewek kontaktowych. Po zrobieniu takiego badania i zebraniu wszystkich koniecznych informacji okulista albo też optometrysta może zaproponować konkretne soczewki, które będą dla nas najbardziej odpowiednie. Lekarz zastosuje wybrane soczewki, przykładowo 1-Day Acuvue Define, dzięki czemu sprawdzi czy dobrze się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.


W niektórych przypadkach konieczne może być zamówienie u producenta soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach, które są dopasowane do potrzeb danej osoby. Po dopasowaniu soczewek zaleca się przyjście we wskazanym terminie na kontrolę. Po mniej więcej dwóch tyg. od pierwszego użycia okulista sprawdza stopień tolerancji oka na soczewkę. Z tego powodu należy koniecznie wybrać się do specjalisty. Nie można wybierać soczewek samodzielnie.
13-05-2022