Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Ustka - propozycja na wczasy 2014

Ślicznie usytuowany, nadmorski kurort wypoczynkowy, posiadający również długotrwałą tradycję uzdrowiskową, w którym łatwo o wygodne pensjonaty. Ustka, bo o niej mowa to również interesujące zabytki i obiekty muzealne jak również sprzyjający mikroklimat i cudowne warunki naturalne. Właśnie te argumenty sprawiają, że Ustka należy do istotnie najbardziej popularnych miejscowości wakacyjnych wybieranych na wakacje 2014 w Polsce.

Morze, Bałtyk
Ustka funkcjonowała, jako uzdrowiska już przed I Wojną Światową. Pensjonariusze przybywali tutaj, ażeby kurować choroby dróg oddechowych, dolegliwości reumatyczne, choroby układu krążenia, tarczycy, żołądka, także nerwicę.

Dla gości poszukujących w Ustce zdrowia, zbudowano zakład przyrodoleczniczy, określany łazienkami usteckimi. Łazienki pełnią swoją rolę do teraz, będąc równocześnie fantastycznym zabytkiem, świadczącym o niepowtarzalnej, polskiej tradycji uzdrowiskowej.

Zobacz więcej w tym artykule (https://www.kormoran-rowy.pl/kontakt) i przestudiuj omawiane tematy także z innej strony - one na pewno również Cię zainteresują!

Kompleks zdrowotny przy ul. Beniowskiego, nieopodal wschodniego mola w Ustce został zaprojektowany przez wybitnego sopockiego architekta Dunkela. Już we wczesnym okresie działania uzdrowiska w Ustce, oferta była nadzwyczaj bogata. Oferowano tutaj nie jedynie kąpiele lecznicze, ale też kąpiele w błocie borowinowym, kąpiele tlenowe, węglowe, też okłady, kompresy i masaże.

W czasach teraźniejszych, prócz atutów uzdrowiskowych, jedną z głównych atrakcji Ustki jest naturalnie rozległa i piaszczysta plaża, regularnie zajmująca najwyższe miejsce w statystykach określających czystość wody i piasku, bezpieczeństwo oraz ofertę rozrywkową i gastronomiczną polskich kąpielisk. Rodziców zapewne ucieszy fakt, że w Ustce działa Plażowe Centrum Animacji dla Dzieci, gdzie doświadczeni nauczyciele oraz studenci pedagogiki prowadzą typowe gry i zabawy plażowe, naukę tańca, gimnastykę i maja do zaoferowania wiele innych atrakcji. Do innych plażowo – wodnych rozrywek należą turnieje siatkówki w ramach Wakacyjnego Centrum Siatkówki Plażowej oraz centrum nurkowe, dzięki któremu możemy naocznie poznać wdzięk głębin Bałtyku (dodatkowe informacje).

Przy plaży biegnie nadmorska promenada w Ustce stanowiąca centrum życia towarzyskiego miasteczka. Na spacerowiczów czekają tutaj liczne kawiarnie, ogródki i kawiarenki. Na końcu promenady i parku nadmorskiego wznosi się wieża widokowa, z której roztacza się czarująca panorama Bałtyku i kurortu. Port w Ustce bez wątpienia zauroczy amatorów wędkarstwa i żeglarstwa. Cumują tutaj kutry, statki wycieczkowe i żaglówki oraz można się stąd udać w rejsy turystyczne (zobacz na Ustce wznosi się latarnia, którą udostępniono do zwiedzania. Obiekt powstał w tysiąc osiemset dziewięćdziesiątym drugim roku i przetrwał do teraz bez znaczniejszych zniszczeń. Latarnia wybudowana jest z czerwonej cegły i ma dwadzieścia jeden metrów wysokości. Ciekawym obiektem jest także Baza Ratowników morskich, czyli stacja ratownicza zbudowana w 1867 r.. Obiekty te, nazywane także Czerwonymi Szopami, funkcjonowały w przeszłości, jako zaplecze do składowania sprzętu ratunkowego. Należy także zobaczyć Bałtycką Galerię Sztuki, Muzeum Ziemi Usteckiej obrazującą bogatą historię Ustki i jej okolic oraz Muzeum Chleba, zaaranżowane na poddaszu starej piekarni pana Eugeniusza Brzóski. Stoją tu takie niepowtarzalne sprzęty, jak: osiemdziesięcio-letni automat do sprzedaży cukierków, stu-letnie gofrownice, prototyp lodówki funkcjonującej bez prądu i 400-letnie mieszadło do przerabiania ciasta piernikowego. Wśród usteckich zabytków sakralnych należy wyróżnić neogotycki kościół Najświętszego Zbawiciela, w którym znajdują się wyjątkowo cenne organy z manufaktury Volknerów oraz XVII-wieczny krucyfiks, przeniesiony tu z najstarszej usteckiej świątyni.

Inne artykuły

Najlepsze elementy zamienne do drukarek

Drukarki sieciowe Konica Minolta
Kiedy używamy drukarki czy kopiarki powinniśmy wiedzieć jak w dobry sposób ją eksploatować, jaka firma gwarantuje nam serwis w przypadku awarii i jakie ewentualnie części czy zamienne elementy powinniśmy posiadać, lub okresowo zamawiać. Generalnie mówimy tu o tuszach i tonerach, gdyż to części, które okresowo nabywamy i zmieniamy.


W Ustce ma miejsce wiele interesujących wydarzeń, a do najciekawszych należy Festiwal Legend Rocka i Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni.

Gmina Ustka wraz z gminami Słupsk, Smołdzino, Sławno, Postomin, tworzy tak określaną „Krainę w Kratę”, ponieważ na ich terenie mieści się mnóstwo przykładów starego budownictwa o konstrukcji kratownicowej. Charakterystyczną dla niej cechą są czarne drewniane części, tworzące kratę i wypełnienia bielone wapnem. Najbardziej ślicznym przystankiem na wspomnianym szlaku jest wieś Swołowo, gdzie zachowało się najwięcej budynków o konstrukcji ryglowej.
Na podróż rowerową trzeba wybrać się pasem pobrzeża wydmowego i klifowego, rozciągającego się od Ustki po Przewłokę. W rejonach Ustki mieści się również inna słynna atrakcja – Słowiński Park Narodowy, gdzie są ruchome wydmy oraz ślicznie położone, przybrzeżne jeziora.https://www.sneakers.pl/kobieta/adidas/adidas-falcon.html adidasy falcon damskieTrzeba wybrać się również do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.
Dziennikarz: k.s.
24-06-2020