Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Prawdziwy raj dla małej dziewczynki czyli parę słów o zabawkach z klasą

W obecnych czasach, gdy pęd za nowością ogarnia praktycznie wszelkie sfery naszej egzystencji, na szczęście w niektórych aspektach można zaobserwować powrót do tradycji.
drewniany domek dla lalek


Wbrew temu, co się może wydawać obserwowane jest to w krainie zabawek.


Spektakl „WALIZKA”


Drewniany domek dla lalek to z pewnością najlepsze wspomnienie dzieciństwa każdej kobiety. Otrzymywałyśmy je po kuzynkach, a jeżeli miałyśmy szczęście, to ten domek wykonał dla nas tata lub rodzicom udało się go gdzieś kupić. Potrafiłyśmy spędzić długie godziny bawiąc się w dom, aranżując lalkom pokoje, posyłając je do pracy, organizując śluby i tym podobne. Poprzez to bardzo rozwinęła się nasza wyobraźnia, umiejętności wczuwania się w najrozmaitsze role oraz znacznie więcej. Taki drewniany domek dla lalek nie jedynie cieszył oko, lecz również cechował się ogromną trwałością. Oprócz tego w każdej chwili dało go się łatwo odnowić. Przez pewien czas domki wykonane z tego naturalnego materiału wypierane były przez swoje sztuczne odpowiedniki - domki z plastiku -pełen artykuł. Nietrwałe, o wiele mniej stabilne, proste w montażu, lecz na tyle delikatne, iż bardzo szybko niszczały. Na szczęście te czasy przeminęły, a wykonane z drewna zabawki wróciły do łask.


Taki sam powrót ma miejsce w przypadku innego typu zabawek przeznaczonych dla dziewczynek - źródła. Po latach, w jakich królowały plastikowe lale, nadszedł czas na powrót tradycji, ku ogromnej radości zwłaszcza starszego pokolenia, choć dziewczynki są równie zadowolone - w sklepach zaczęły się pojawiać lalki szmaciane.
Mają one wielką przewagę nad tymi stworzonymi z plastiku - mogą robić za przytulankę, można je prać, można z nimi spać, są miękkie, a oprócz tego można się nimi bawić od najmłodszych lat: nie posiadają części, jakie groziłyby zadławieniem. Warto je kupować dziewczynkom, bo istnieją ogromne szanse, iż staną się one ich ulubionymi przytulankami.
06-03-2021