Menu strony
www.zakupy.linkbaby.pl

Straszne przebrania - na jakie możesz zwrócić uwagę

Wybór kostiumu halloweenowego spędza sen z powiek niejednej osobie. Czasem warto puścić cugle fantazji i zrobić coś wyszukanego. Mnóstwo ludzi decyduje się przebrać za zombie bądź innego nadgniłego brzydala, po czym okazuje się, że na przyjęciu wszyscy wyglądają jednakowo. Jeżeli chcesz zaszokować rodzinę jak też znajomych niebanalnym okryciem halloweenowym przejrzyj niecodzienne inspiracje oraz wybierz coś dla siebie. Z całą pewnością przyciągniesz spojrzenie niejednej osoby!
Halloween już na dobre zagościło w naszej ojczyźnie. Każdego roku jest to szansa na przebranie (sprawdź promocje w Amazing Girl!) się w szkaradne maski. W makabrycznych odzieniach można także udać się na imprezę Halloween, aby wspólnie ze znajomymi się pobawić. Fajne przebrania halloweenowe to: okropny świecący kościotrup, krwiopijca zaś odpowiednie przebrania dla dziewczyn to: wszelkiej maści upiory, jędze a także czarodziejki - sprawdź przebrania dla kobiet.
halloween


Halloween jest zwyczajem wywodzącym się z celtyckiego obrzędu Samhain. Niektórzy badacze jednak uważają, iż pochodzi z obrządków rzymskich ofiarowanych bóstwom nasion i owoców. Precyzyjna geneza święta nie jest znana, jednak większość skłania się ku celtyckiemu pochodzeniu tego obrzędu. Według wierzeń staroceltyckich w Samhain zaciera się granica między światem zmarłych a żywych. W owym dniu oddawano hołd przodkom, których dusze wpuszczano do domów. Lękano się jednak złych dusz wędrujących po świecie, które to odstraszano różnymi sposobami. Nieodłącznym ceremoniałem w czasie obchodów Samhain było palenie ognisk.


Inne artykuły

Stwórz niepowtarzalny nastrój mikołajkowymi ozdobami

smartinvite.pl/slub-wesele
Praktycznie każdy dorosły człowiek w naszym kraju lubi czas Świąt. Także jeśli jesteśmy personami niewierzącymi, okres ten kojarzy nam się z klimatem domowego ogniska. Szczególnie radośnie obchodzimy Święta, kiedy w naszym domu pojawiają się dzieci, bowiem to one najbardziej cieszą się z nastroju tych dni.


Według wierzeń przodków, ognisko miało dodawać siły słońcu do walki z ciemnem. Wokół ognisk odbywały się tany śmierci. W miejsce dyń, jakie w tych czasach nie były popularne używano rzep. Tak samo jak dzisiaj nacinano je w kształty przypominające demony. To przypuszczalnie od tego zwyczaju dziś przebieramy się w czasie imprez Halloween. Kiedyś druidzi przebierali się, ażeby odstręczać w ów sposób złe demony, dziś już jednak przebieranki spełniają jedynie odmianę zabawy.


Ciągle niemasz pojęcia jak przebrać się na Halloween? Nie musisz się martwić, w necie można znaleźć mnóstwo inspiracji na przebrania halloweenowe - poznaj ofertę Amazing Girl. W sieci można również znaleźć specjalistyczne sklepy proponujące najróżniejsze, makabryczne kostiumy.
06-02-2018